Mersin Web Tasarım Ajansı ve Yazılım Şirketi | Mavi Kedi
Facebook Whatsapp

Web Tasarım Nasıl Olmalı ?

Web Tasarım: bir firmanın internetteki yüzüdür. Kurumsal bir firmanın kötü tasarlanmış bir web sitesi o firmanın bilinen yada bilinmeyen müşterilerine o firmayı kötü lanse etmesine sebebiyet verir.

Web Tasarım Nasıl Olmalı ?

Web Tasarım: bir firmanın internetteki yüzüdür. Kurumsal bir firmanın kötü tasarlanmış bir web sitesi o firmanın bilinen yada bilinmeyen müşterilerine o firmayı kötü lanse etmesine sebebiyet verir. O yüzden web sitesi tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi kurumsal, kaliteli bir  arayüz tasarımına sahip olması.

Dinamik Site: web sitesi arayüzü tasarımı bittikten sonra, siteye dinamiklik kazandırılmalıdır. Web Sitesi firma ile ilgili mevcuttaki bütün bilgileri barındırmalı ve yeni eklenecek bilgileri de anında güncellemelidir. Bu bilgiler bir hizmet, ürün, haber, duyuru yada bir etkinlik olabilir. Web sitesinin dinamik olması ziyaretçilerin dikkatini çekecektir. Statik olarak hazırlanmış bir web sitesine yeni veri ve grafik tasarımları eklenmediği zaman siteyi ziyaret eden bir kullanıcı 2. defa giriş yaptığında aynı bilgi ve görsel ile karşılaşınca 3. kez o web sitesini ziyaret etmek istemeyecektir. Bu yüzden web siteleri dinamik olmalı ve sürekli olarak güncel tutulmalıdır.

Mobil Uyumlu Site: günümüzde, istatistik verilere bakıldığında mobil kullanımı masa üstü, laptop ve tablet kullanımından çok daha ileri seviyededir. Bu yüzden tasarlanan siteler responsive uyumlu olmalıdır. Responsive siteler bilgisayar, laptop, tablet, telefon cihazlarından giriş yapıldığında ekran boyuna göre otomatik şekillenmekte ve kullanııcnın web sitesini daha kolay ve rahat kullanmasına imkan sağlamaktadır.

Seo Uyumlu Site: arama motoru optimizasyonu (seo) 2 türde yapılmaktadır. Site içi ve site dışı seo olarak. Web sitesi tasarlandıktan sonra arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için seo çalışması yapılması gerekir. Seo çalışmasının yapılabilmesi için ise sitenizin alt yapısının seo uyumlu olması gerekiyor.

Yeni Teknolojiler: web sitesi tasarlanırken son teknolojiler takip edilmeli ve yeni trendlere göre arayüz tasarımı yapılmalıdır. İnternette dolaşırken bazı sitelerdeki temel fonksiyonlar yada web sitesinin tamamı, eski bir teknoloji olan Flash ile tasarlanmış olarak görüyoruz. Flash ile tasarlanmış yada flash kullanılmış bir web sitesinde bilgisayardan girdiğiniz zaman sizden eklentiyi çalıştırmanızı soracaktır. İzin vermediğin taktirde siteyi yada kullanılan tasarım elementini göremezsiniz. Flash site yada site elementleri telefonlarda çalışmamaktadır. Ayrıca eski teknoloji ve kod yapısı, site hızından site içi seo'ya kadar bir çok bölümü etkilemektedir. Bu yüzden web siteleri son teknoloji kodlama dilleri ile doğru yapıda kodlanmalıdır.

Sosyal Medya :

500
Proje Tamamlandı
6011
Çalışma Günü
12022
Çay / Kahve İçildi

Özgün Web Tasarım

Web tasarımlarımız müşterilerimize, müşterimizin sektörüne, müşterimizini müşterilerine hitap ediyor.

Projenizi sipariş etmeye hazır mısınız?