Mersin Web Tasarım Ajansı ve Yazılım Şirketi | Mavi Kedi
Facebook Whatsapp

Responsive Tasarım Nedir ?

Responsive tasarım: mobil uyumlu, cihaza ve ekran genişliğine duyarlı site anlamına gelir. Mobil uyumlu siteler 2010 yılından itibaren tamamen yaygın hale gelmeye başladı ve günümüzde responsive tasarımın çok büyük önemi bulunmaktadır.

Responsive Tasarım Nedir ?

Responsive tasarım: mobil uyumlu, cihaza ve ekran genişliğine duyarlı site anlamına gelir. Mobil uyumlu siteler 2010 yılından itibaren tamamen yaygın hale gelmeye başladı ve günümüzde responsive tasarımın çok büyük önemi bulunmaktadır. Responsive tasarıma sahip olmayan bir siteyi ziyaret eden kullanıcı web sitesini rahat bir şekilde kullanamayacaktır. Bu rahatsızlık kullanıcının web sitesini terketmesine sebebiyet verir. Buda doğrudan sizin müşteri kaybetmenize ve google seo konusunda da google'dan eksi puan almanıza sebebiyet verir.

Mobil uyumlu duyarlı web tasarım genel olarak masa üstü, tablet ve mobil cihazlar olarak tasarlanır. bu 3 sürümünde kendi içinde ekran boyutları ve çözünürlükleri değişmektedir. Duyarlı bir web sitesi tasarlanırken tüm bu konular dikkate alınarak tasarlanmalıdır.

Google, telefondan yapılacak aramalarda sıralama önceliğini belirlerken mobil uyumlu siteleri ön plana almaktadır. Eğer mobil uyumlu kurumsal görünümde, kullanıcının kolay kullanabileceği bir web siteniz yoksa, hem google gibi arama motorlarında bulunma şansınız düşer hemde sitenizi ziyaret eden müşteri potansiyeliniz günden güne azalır.

Sosyal Medya :

500
Proje Tamamlandı
6011
Çalışma Günü
12022
Çay / Kahve İçildi

Özgün Web Tasarım

Web tasarımlarımız müşterilerimize, müşterimizin sektörüne, müşterimizini müşterilerine hitap ediyor.

Projenizi sipariş etmeye hazır mısınız?